Ukidanje terapije za dijabetes tip 2

Moj dijabetes Forumi Postavite pitanje Ukidanje terapije za dijabetes tip 2

Ova tema sadrži 0 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Medo83 1 mesec, 3 sedmice ranije.

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
  • Autor
    Članci

Medo83
    Učesnik
    • Ukupno tema: 1
    • Broj odgovora: 0

Pozdrav svima evo posle malo vremena imam pitanje pa bih bio zahvalan na odgovoru jer sam jos uvek „mlad“ za ove stvari. Naime otkriven mi je povisen secer koji je iznosio 9,6 na kontrolnom pregledu a 10,6 je bio rezultat hba1c uvedena mi je terapija Gluforminom od 1000mg ujtru i uvece. Nakon tri meseca kilaza je otisla dole za nekih 12 kg a rezultati nakon tri meseca su 4,5 jutarnji secer a hba1c 5,2. Nakon toga terapija mi je prepolovljena na 500mg ujtru i 500 uvece. Posle par dana sam samoinicajativno izbacio vecernju dozu a malo kasnije i jutarnju tako da sam vec dva nedelje bez terapije i strogo vodim racuna o ishrani a secer se krece u granicama of 4,3-5,6 ujtru i pre jela a nakon a tokom dana od 4,5-6. Proveravao sam i sat posle jela ide do 7,8 a vec dva sata posle bude ispod 6. Sad me interesuje smem li da nastavim ovako jer secer merim aparatom minimum dva puta dnevno i postoji li mogucnost da mi imedju ovih merenje u neko doba secer ode visoko a da ja to i ne znam. Unapred hvala na odgovorima

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Pin It on Pinterest