Voćni kolač (by Sofija)

Moj dijabetes Forumi Ishrana (recepti) Voćni kolač (by Sofija)

Ova tema sadrži 0 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane Pedja_MD Pedja_MD 2 meseci, 1 sedmica ranije.

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
  • Autor
    Članci
    Pedja_MD
    Pedja_MD
    Keymaster
    • Ukupno tema: 11
    • Broj odgovora: 23

Voćni kolač:

Kora: 250 ml slatke pavlake ( koja nema dodatog šecera u sebi) zagrevati na tihoj vatri sa 50-70 grama kokosovog ulja dok se smesa ne sjedini. Zasladiti po ukusu. ( Ja sam koristila steviu u kombinaciji sa eritrolom). Dodati oko 100 grama kokosovog proteina, da se dobija gusta smesa. Razliti u posudu i sačekati da se ohladi.

Fil: 250 ml slatke pavlake umutiti sa 3 kašike bademovog putera. Na koru razliti 50 grama čokolade ( preko 70% kakaa),a potom staviti jedan deo fila. Na fil redjati visnje ( ili neko drugo voce, sve po ukusu), zatim opet red fila. Preko posuti sa izrendanom ili rastopljenom čokoladom.

Sam kolač na osnovu sastojaka ne sadrži veliku količinu ugljenih hidrata. Jedno parče kolača sadrži između 20 i 30 g ugljenih hidrata, zato nije potrebno ubrizgavati veliku količinu insulina.

Veliku zahvalnost za ovaj recept dugujem svojoj voljenoj devojci Sofiji, koja je osmislila i pripremila ovaj preukusan kolač!

"Život sa dijabetesom je pun nesavršenosti, ali na tom putu naučimo kako da vladamo nečim što je teško iskontrolisati"

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Pin It on Pinterest