Penzija za dijabeticare tip1

Moj dijabetes Forumi Postavite pitanje Penzija za dijabeticare tip1

Ova tema sadrži 5 odgovora, ima 3 glasa i poslednji put je ažurirana od strane  Anonimni 2 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)
  • Autor
    Članci

Anonimni
    • Ukupno tema: 23
    • Broj odgovora: 24

vecina nas nece doziveti starosnu penziju pa me interesuje sta se radi po pitanju smanjivanja zivotne granice za dijabeticare?

Pedja_MD
    Glavni majstor
    • Ukupno tema: 11
    • Broj odgovora: 23

Zašto mislite da osoba sa dijabetesom tip 1 nece doživeti starosnu penziju?

Dijabetes se nigde ne vodi u pravilnicima o radnim mestima i zakonu vezanom za penziono osiguranje kao posebna kategorija. Ako dođe do ne daj Bože do neke teže komplikacije bolesti koja se vodi pod invaliditet, moguće je dobiti invalidsku penziju po odluci komisije.

Ja sam siguran da se može bez ikakvih problema dočekati starosna  penzija i pored dijabetesa uz dobru kontrolu bolesti, koja je morate se složiti moguća uz stalnu edukaciju i brigu. 🙂

"Život sa dijabetesom je pun nesavršenosti, ali na tom putu naučimo kako da vladamo nečim što je teško iskontrolisati"

Anonimni

Ja vec 32 godine primam insulin a imam 18 godina staza,prosle godine sam imao prelom kicme i bio sam na bolovanju 4 meseca,tad mi je hb1ac bio 6,5 a dok sam radio retko sam spustao ispod 8.Zato mislim da ako nastavim da radim mogu samo da odem eventualno u invalidsku penziju ali tad cu i biti invalid a to mi i nije toliko interesantno…

Radim na radnom mestu sa povecanim  rizikom u ne higijenskim uslovima gde ne mogu da kontrolisem secer a ceste su promene fizickog napora.

Pedja_MD
    Glavni majstor
    • Ukupno tema: 11
    • Broj odgovora: 23

Na veliku žalost, u zakonu o radu ne postoji nikakva olakšavajuća okolnost vezana za dijabetes i mislim da je u skorijoj budućnosti neće biti. Za tako nešto je potreban uređeniji sisitem i jača ekonomska situacija.

Jesu Vam rezultati lošiji, ali opet nisu katastrofalni. Ono što predlažem je da možda pokušate na neki način da organizujete svoj rad tako da bar malo više povedete računa o glikemijama i na taj način poboljšate kontrolu bolesti. Na primer, korišćenjem nekih maramica za dezinfekciju i merenje u toku rada ako je potrebno proveriti glikemiju. Ili nešto drugo, opet Vi znate kakvo je radno mesto i šta nosi, a verujem da nije sjajno. Iako bi mnogo bolje bilo da nađete drugo radno mesto, razumem da u današnjoj situaciji to nije tako lako.

"Život sa dijabetesom je pun nesavršenosti, ali na tom putu naučimo kako da vladamo nečim što je teško iskontrolisati"

Anonimni

Kad sam bio mljadji drugacije sam gledao na nasu bolest,prosao lekarski za vojsku pa su me vratili kad su me uhvatili da dajem insulin,jer sam hteo da dokazem da smo sposobni za sve,medjutim se ta granica pomera kako stari organizam…

Anonimni

Sto se tice odlaska u invalitskoj penziji mozes pogledati sajt http://www.pio.rs/lat/ tu su objasnjeni uslovi za invalitsku penziju. Gledao sam o dijabetesu na jutjub i video sam osbu koja je otisla u penziju pogledaj https://www.youtube.com/results?search_query=stela+prgomelja i odluci sam sta ces uraditi.

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Pin It on Pinterest